Pokročilý retargeting služby Sklik pro eshopy

Po vzoru služby Google AdWords i Seznam nabízí ve své službě Sklik možnost rozšíření standardního retagetingového kódu o dodatečné parametry, které pomohou eshopům lépe cílit reklamu.

Remarketingový kód se dá rozdělit podobně jako u Google AdWords na dvě části. Statickou část, která se nemění a dynamickou část, která se mění podle jednotlivých stránek.

Statická část kódu vypadá následovně:

Sklik - statická část kódu

Za seznam_retargeting_id je třeba doplnit ID, která je unikátní pro každý Sklikový účet a po založení nového účtu je třeba ho vygenerovat.

Statickou část kódu je třeba umístit na všechny stránky vašeho eshopu kromě stránek, které obsahují výpis kategorií a samostatné produktové stránky. Kód se standardně umisťuje do patičky před zavírací tag body.

Dále je třeba va váš eshop umístit dynamickou část kódu. Dynamickou část kódu je třeba umístit za statickou část kódu a před zavírací tag body. Zajistí se tím správné měření kódu.

Během implementace dynamické části kódu je třeba rozlišit následující typy stránek:

 

Produktové stránky

Na všechny stránky, které obsahují produkty, je třeba umístit následující fragment kódu:

Sklik - dynamická část kódu

Za seznam_retargeting_id doplníte stejné ID jako u statického kódu výše. Za seznam_itemId je třeba dynamicky doplňovat ID produktu, které se shoduje s ID produktu, které je uvedeno ve vašem produktovém feedu.

 

Kategorie eshopu

Zde je opět třeba doplnit seznam_retargeting_id. Dále je pak třeba dynamicky propisovat jednotlivé produktové kategorie vašeho eshopu, které musejí odpovídat stromu kategorií, které využívá služba Zboží.cz. Správné kategorie lze nalézt zde.

Sklik - dynamická část kódu

Vzorový příklad kategorie: Dům, byt a zahrada | Zahrada | Stínící technika | Zahradní slunečníky

 

Díky implementaci výše zmíněných rozšíření je poté možné lépe zacílit reklamu na základě prohlížených produktů a kategorií.

Více informací ohledně imeplementace lze nalézt v nápovědě Skliku.Kde nás najdete: Sedláčkova 247/20
301 00 Plzeň
Česká republika
(nad Mazaným Králíčkem)
Kontakty +420 737 834 145
info@proseo.cz
Nevíte si rady? Chcete efektivně rozjet vaše podnikání na internetu?
Domluvme si schůzku a získejte nezávaznou konzultaci online marketingu!
Domluvit konzultaci